خرید و فروش انواع طلا و جواهرات

آشنایی با طلا و جواهرات

از گذشته تاکنون انسان ها از فلزاتی نظیر طلا برای ساخت زیورآلات استفاده می کردند. فلز طلا ویژگی هایی دارد که موجب شده است در ساخت زیورآلات از آن استفاده گسترده ای شود. طلا یکی از فلزات گرانبها است. طلا انواع مختلفی دارد. یکی از ویژگی های طلا، انعطاف پذیر بودن آن است؛ به طوری که اگر فقط یک گرم طلا با چکش زده شود اندازه یک ورق طلا در اندازه یک متر مربع پهن می شود.

ارزش طلا به دلیل کمیابی آن، کاربردپذیری آسان، تصفیه راحت، مقاومت در مقابل زنگ زدن و خوردگی، رنگ متمایز، واکنش‌ ناپذیری با دیگر عناصر است ویژگی‌هایی که در کمتر فلز دیگری دیده می‌شود. همچنین این فلز این قابلیت را دارد که تا حد رشته های بسیار کوچکی درآید که این خاصیت در ساخت جواهرات کاربرد بسیار مهمی دارد. طلا از آغاز تاریخ مکتوب بشر همواره فلزی گران‌بها و محبوب بوده ‌است که برای ضرب سکه، ساخت جواهرات و کاربردهای هنری استفاده می‌شده ‌است. در گذشته سیاست مالی بسیاری از کشورها بر پایه استاندارد طلا استوار بود یعنی پول هر کشوری معادل مقدار مشخصی از طلا بود. استاندارد طلا از آغاز جنگ جهانی اول در بیشتر کشورهای اروپایی و پس از آن به تدریج در کشورهای دیگر کنار گذاشته شد و سیاست پول بی‌پشتوانه جایگزین آن شد.

طلا علاوه بر کاربرد سرمایه‌ای و استفاده در جواهرات کاربردهای گوناگون دیگری از جمله در دندان‌پزشکی، تولید شیشه‌های رنگی و صنایع الکترونیک دارد و با توجه به رسانایی الکتریکی بالا در سیم‌کشی الکتریکی کاربرد دارد.

طلا معمولاً به صورت آلیاژ همراه با فلزات دیگر استفاده می‌شود. مس رایج‌ترین فلز برای ساخت آلیاژ طلاست و گاهی از فلزات دیگری مثل نقره، نیکل، و پالادیم هم استفاده می‌شود. درصد طلای موجود در هر مصنوع فلزی به عنوان عیار طلا نامیده می‌شود که معمولاً از واحد ۲۴ یا واحد ۱۰۰۰ بیان می‌شود. مثلاً طلای ۱۸ عیار (۷۵۰) حاوی ۷۵ درصد طلاست و طلای ۹۰۰ شامل ۹۰ درصد طلاست.

کلمه‌ی طلا در واقع به مصنوعاتی اطلاق می‌شود که به طور کلی از طلا و آلیاژ‌های آن ساخته شده باشد و در ساخت آن از هیچ نوع سنگ قیمتی استفاده نشده باشد. اما جواهر را می‌توان همان طلایی دانست که در مراحل طراحی و همچنین ساخت آن از سنگ‌های قیمتی و نیمه‌قیمتی استفاده شده باشد. در بیشتر موارد وزن سنگ‌های استفاده شده در جواهرات از وزن طلای آن بیشتر است. حال می توانیم به این نکته برسیم که تفاوت جواهرات اصل و اتمی در چیست. باید بگوییم که سنگی که در ساخت جواهرات استفاده می‌شود می‌تواند اتمی و یا اصل باشد، اگر ازسنگ اتمی استفاده شود آن جواهر را اتمی می‌نامند و اگر از سنگ اصل استفاده شود به آن جواهر اصل می‌گویند. از دیگر تفاوت‌هایی که می‌توان بین طلا و جواهر برشمرد تفاوت در خرید و فروش آنها است.

جواهرات زینتی اغلب به جواهرات زیبای خاصی اشاره دارند که توسط جواهرساز یا شرکت طراحی شده باشد. در اینجا تاکید بیشتر بر روی زیبایی است که اغلب با عناصر گران بها و یا غیر معمول و گاهی اوقات با عناصر دست ساز تکمیل می شوند. مجموعه ی جواهرات زینتی از ده تا هزاران قطعه را شامل می شوند که در طراحی، درونمایه یا تکنیک با یکدیگر تفاوت دارند.

 جواهرات زینتی اغلب توسط هنرمندان جواهرسازی ساخته می شوند. گاهی اوقات، طراح جواهر یا شرکت طراحی جواهرات، تیمی از سازندگان مدل حرفه ای استخدام نموده تا نمونه هایی از طراحی که قابلیت تولید انبوه دارند را بسازند.

خرید و فروش انواع طلا و جواهرات

انواع زیورآلات طلا شامل انواع گوشواره، دستبند، گردنبند، النگو، انگشتر، پابند است. هر کدام از این زیورآلات دارای انواع متنوعی هستند که برای فرم‌های مختلف صورت، رنگ پوست، رنگ مو یا استایل‌های مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

انگشتر طلا از دیرباز ارزش و جایگاه خاصی در میان مردم داشته است. در دوران باستان هم از انگشتر به عنوان مُهر یا نمایش قدرت استفاده می‌شده است. در حال حاضر نیز انگشتر طلا یکی از زیورآلاتی است که بیشترین استفاده را دارد. این نوع زیورآلات در اکثر کشورها به عنوان تعهد و ازدواج مورد استفاده قرار می‌گیرد. انداختن انگشتر در انگشت‌های مختلف معنی و مفهوم خاصی دارد. معمولا انگشتر با جواهرات یا سنگ‌های قیمتی مانند الماس، زمرد، یاقوت، عقیق و … تزئین می‌شود. استفاده از انگشتر در آقایان نیز بسیار مرسوم است.

انواع مختلف انگشتر طلا شامل: طرح رینگ، انگشتر طرح سولیتر ، انگشتر خوشه‌ای ، انگشتر کوکتل ، انگشتر سنگ ماه تولد

خرید و فروش انواع طلا و جواهرات

برای خرید و فروش انواع طلا و جواهرات و یا خرید اینترنتی انگشتر طلا باید مطمئن باشید نمونه مناسب خود را خریداری می‌کنید. مثلا اول از همه باید بودجه خود را مشخص کنید. با این کار بسیاری از گزینه‌هایی که بیشتر از سقف خرید شما هستند از دایره انتخاب‌ها حذف می‌شوند. سپس باید به این فکر کنید که آیا قرار است انگشتر طلا را هر روز و به طور مداوم بپوشید یا برای مناسبت‌های خاص آن را خریداری می‌کنید. اگر قصد استفاده روزمره از انگشتر را دارید، باید دوام و استحکام طلا را در اولویت انتخاب‌های خود قرار دهید. طلاهای رنگی به این خاطر که آلیاژ دیگر فلزات و طلا هستند، دوام بیشتر و عمر طولانی‌تری دارند و برای استفاده‌های روزمره گزینه‌های مناسب‌تری بشمار می‌روند.

دستبند طلا در انواع مختلفی عرضه می‌شود؛ از دستبند زنجیری ساده گرفته تا انواع دستبند سنگی، مهره‌ای، بافت، چرمی و … برای تعیین جنس دستبند باید به سبک زندگی و تیپ و لباس‌های خود توجه کنید. به طور مثال اگر تیپ کلاسیک دارید، دستبندهای بافت برای شما مناسب نیست.

دستبند طلا زنجیری، دستبند طلا مرواریدی ، دستبند تنیس ، دستبند النگویی ، دستبند آویزدار ، دستبند چرمی ، دستبند قفلی از انواع دستبند هستند.

برای خرید اینترنتی دستبند طلا اول از همه باید سایز صحیح دستبند را انتخاب کنید. سپس مدل موردنظرتان را انتخاب کنید و بعد باید بر اساس رنگ پوست، سبک زندگی و تیپ خود متناسب‌ترین رنگ و طرح دستبند طلا را بخرید. دستبند طلا در اندازه استاندارد باید کاملا روی مچ دست شما بنشیند و خیلی بالا و پایین نشود. توجه داشته باشید که اصولا پهن‌ترین قسمت مچ دست یا قسمت پایین استخوان مچ که در کنار کف دست قرار دارد را برای سایز دستبند اندازه‌گیری می‌کنند.

یکی دیگر از انوع زیورآلات طلا، گردنبند است. اگر قرار است از گردنبند خود همیشه و در همه جا استفاده کنید، پس بسیار مهم است نمونه‌ای را برگزینید که عمر طولانی‌تری داشته باشند. مدلی که دایم در گردن پیچ نخورد. به طور مثال، زنجیرهای فیگارو، طنابی، قلابی، زنجیرهای ملوانی و زنجیرهایی با بافت گندمی‌شکل یا جعبه‌ای از بهترین گزینه‌ها برای خرید بشمار می‌روند. به این خاطر که به راحتی کج و خمیده و در خود پیچیده نمی‌شوند.

اولین قدم برای خرید آنلاین گردنبند طلا ، تعیین سایز آن است. تعیین اندازه گردنبند بر اساس طول زنجیر آن مشخص می‌شود. از آنجا که گردنبند چندین سایز استاندارد مختلف دارد شما باید اندازه‌گیری شخصی خود را هم داشته باشید تا بتوانید اندازه مناسب خودتان را پیدا کنید. اندازه گردنبند می‌تواند صورتتان را کشیده‌تر، پهن‌تر، باریک‌تر یا کوتاه‌تر از فرم اصلی‌اش نشان دهد. به همین خاطر، می‌توانید با انتخاب اندازه درست گردنبند، صورت خود را زیباتر و خوش‌فرم‌تر نشان دهید.

گوشواره یکی از انواع زیورآلات است که در مدل‌های مختلف طراحی و عرضه می‌شود و در همه جای جهان محبوبیت بسیار زیادی دارد. گوشواره انواع و شکل‌های بسیار متنوعی دارد. به همین خاطر بسیار مهم است که این زیورآلات را بر اساس فرم صورت خود انتخاب کنید. به طور مثال، گوشواره‌های میخی با و بدون سنگ قیمتی برای صورت‌های باریک و کشیده مناسب هستند. یا مثلاً گوشواره‌های حلقه‌ای برای صورت‌های مربعی بهترین گزینه بشمار می‌روند.

گوشواره میخی، گوشواره آویز، گوشواره حلقه‌ای، گوشواره کلیپسی، گوشواره رشته‌ای از انواع گوشواره هستند.

برای خرید گوشواره طلا خوب است غیر از زیبایی طلایی که می‌بینید، به تناسب آن با فرم صورت، رنگ پوست، سبک زندگی و هدفتان از استفاده از گوشواره هم توجه داشته باشید. یعنی این طور نباشد که فقط یک گوشواره طلای زیبا ببینید و آن را بخرید. اما بعدا متوجه شوید که با هیچ کدام از لباس‌های شما جور در نمی‌آید یا رنگش به صورتتان نمی‌آید.

هنگام خرید آنلاین گوشواره طلا خوب است به بلندی و کوتاهی مو هم توجه کنید. به کسانی که موهای بلند دارند، توصیه می‌کنیم آویزهای بلند و گوشواره‌های سفید و درخشانی انتخاب کنند که برق آن از زیر موهایشان دیده شود. اما کسانی که موهای کوتاه دارند می‌توانند هر مدلی که دوست دارند را خریداری کنند.

پابند که یکی از انواع زیورآلات طلا است در واقع زنجیر یا ابزار زینتی است که از مواد گوناگونی ساخته و دور مچ پا بسته می‌شود. رایج‌ترین پابندها از جنس طلا و نقره هستند. اما نمونه‌های ارزان‌قیمتی از جنس چرم، نایلون، پلاستیک، مکرمه، کاموا و … نیز در بازار موجود است.

طرح و مدل پابند به این بستگی دارد که با چه کفشی ست شود. اگر قرار است پابند با کتانی ست شود، بهتر است سراغ مدل‌هایی بروید که آویز و منگوله ندارند یا جنشان بافت است، نه فلز. اما اگر قرار است پابند با لباس رسمی و لباس شب ست شود، بدون شک باید نمونه‌های فلزی که درخشش و جلوه زیبایی دارند را انتخاب کنید. اما به طور کلی، پابند با کفش‌های تابستانی و صندل و دمپایی بسیار شیک‌تر و زیباتر دیده می‌شود زیرا این تیپ کفش‌ها، ساق ندارند و پابند به خوبی در پا خودنمایی می‌کند.

در سایت راهنمای شهری محله ما، مراکز آموزشی و فرهنگی، پزشکی و درمانی، تفریحی و ورزشی، تجاری و گردشگری، مراکز عمومی و خدماتی در مناطق 22 گانه شهر تهران معرفی شده است. شما همشهریان عزیز هم اگر صاحب کسب و کاری هستید، می توانید کسب و کار خود را در وب سایت محله ما ثبت نمایید تا سایر ساکنین محله های تهران از آدرس و تلفن و موقعیت کسب و کار و خدمات شما اطلاع پیدا کنند.

بیشتر مطالعه کنید:

معروفترین مجتمع های تجاری منطقه۲۲

دیدگاه ها

  • نادری
    1403/03/09 در 09:52

    انواع زیورآلات طلا شامل انواع گوشواره، دستبند، گردنبند، النگو، انگشتر، پابند است. هر کدام از این زیورآلات دارای انواع متنوعی هستند که برای فرم‌های مختلف صورت، رنگ پوست، رنگ مو یا استایل‌های مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

افزودن دیدگاه