دامپزشکی ها و پت شاپ های شهر تهران

امروزه با توجه به بیشتر شدن حیوانات خانگی و شلوغ شدن سر صاحبان آن ها، ممکن است بیماری هایی سراغ آن حیوانات خانگی بیاید که مجبور باشند به دامپزشکی مراجعه کنند یا وسیله ای برای او بخواهند خریداری کنند اما وقتش را نداشته باشند.

بگذارید ابتدا مفهوم و معنای دو کلمه دامپزشکی و پت شاپ را برای شما توضیح دهیم تا بدانید در این مقاله قرار است چه چیز هایی گفته شود.

دامپزشکی

مراکز دامپزشکی مکانی است برای درمان حیوانات؛ دامپزشک درس این کار را خوانده است و به نوعی پزشک حیوانات محسوب می شود. زمانی که حیوان شما نیاز به واکسن، درمان بیماری و معالجه داشته باشد، بدون شک تنها جایی که باید مراجعه کنید، دامپزشکی می باشد.

دامپزشک تحصیلات خود را در رشته های مربوط به حیوانات گذرانده است و باید بگوییم کسی است که تمام حیوانات را می شناسد و با خلق و خوی آن ها آشنا می باشد.

امروزه در کنکور سراسری نیز برخی از افراد رشته تجربی، به دامپزشکی علاقه دارند و مطمئنا کسی که به این رشته و شغل علاقه دارد، موفق خواهد بود. این علاقه به حیوانات خانگی است که آن ها را جذب این رشته می کند نه درآمد و موقعیت شغلی آن.

پت شاپ

پت شاپ یک کلمه ترکیبی است و از پت + شاپ گرفته شده است؛ منظور و معنی پت در زبان انگلیسی، حیوان خانگی می باشد و شاپ نیز در زبان انگلیسی به معنی فروشگاه است.

پت شاپ به فروشگاه یا مغازه ای گفته می شود که وسایل و ابزار های مورد نیاز حیوانات خانگی در آن جا فروخته می شود و در بعضی از موارد نیز می توان مشاهده کرد که در همین پت شاپ ها، خود حیوانات را نیز خرید و فروش می کنند.

از سال 1396 تا کنون خانواده های ایرانی علاقه زیادی به داشتن حیوانات خانگی نشان دادند و برای خود حیوان خانگی مانند سگ یا گربه خریدند؛ بدون شک زمانی که تقاضا برای خرید حیوانات خانگی زیاد شود، نیاز به ابزار و وسایل آن ها نیز بیشتر خواهد شد.

به همین دلیل است که پت شاپ ها و دامپزشکی ها در حال گسترش و اضافه شدن می باشند؛ برای مثال شما سگ از یک نژاد خاص دارید و نمی دانید که غذای مورد علاقه اش چیست، می توانید به پت شاپ بروید و از متخصصان حاضر در آن جا سوال کنید.

در برخی از موارد نیز حیوانات خاصی هستند که غذا های کمیاب می خورند و به عبارت دیگر، غذا های آن ها در هر جایی یافت نمی شود؛ بدون شک پت شاپ ها آن غذا را دارند و شما دیگر نگران تهیه غذا برای حیوان خود نخواهید بود.

پت شاپ ها و دامپزشکی های تهران

پت شاپ ها و دامپزشکی های شهر تهران

در سراسر ایران به ویژه شهر تهران، صد ها و شاید هزاران پت شاپ وجود دارد که می تواند در زمان های اضطراری، گره از کار شما باز کند و مشکلات شما را در رابطه با حیوان خانگی تان، حل نماید.

شما می توانید در وب سایت محله ما آدرس و تلفن و خدمات بهترین دامپزشکی و پت شاپ غرب تهران را مشاهده نمایید.

برخی از دامپزشکان شهر تهران نیز در کنار شغل خود فروشگاه های پت شاپ دارند و از آن جا نیز کسب درآمد می کنند که واقعا کار شایسته ای است. زیرا فردی که با تخصص است و وارد کار تخصصی خود شود، بدون شک به پیشرفت آن زمینه کمک بسیار زیادی خواهد کرد.

در کنار تهران، دیگر شهر های ایران نیز پت شاپ های بزرگ و البته مدرنی دارند که می توانید برای خرید وسایل، غذا و یا حتی خود حیوانات به آن جا مراجعه کنید و با اطمینان خاطر خرید کنید.

امروزه در هر قسمتی از تهران یک پت شاپ و در نزدیکی پت شاپ یک دامپزشکی وجود دارد و می توان گفت هر روز در حال پیشرفت و به روز شدن هستند و فروشگاه های پت شاپ در سراسر ایران به ویژه شهر تهران در حال افزایش می باشند.

ممکن است شما وقت کافی برای حفاظت و نگهداری از حیوان خانگی خود را نداشته باشید؛ برخی از پت شاپ ها در اروپا و آسیا وجود دارند که کار نگهداری از حیوانات شما را انجام می دهند و امیدواریم که این امر در ایران نیز گسترش پیدا کند و تمام پت شاپ های ایران برای نگهداری از حیوانات خانگی شما، اعلام آمادگی کنند.

نگهداری از حیوانات و بیماری آن ها به اندازه ای اهمیت دارد که در شهر تهران چندین دامپزشکی و پت شاپ شبانه روزی وجود دارد که این امر، نشانه اهمیت داشتن و مهم بودن حیوانات خانگی می باشد.

بیمارستان دامپزشکی در تهران اولین دامپزشکی بود که در تهران تاسیس شد و سال تاسیس آن به 17 الی 18 سال پیش باز می گردد. این دامپزشکی در سال 1382 افتتاح شد.

جالب است بدانید این بیمارستان حیوانات، دارای آمبولانس مخصوص و حتی بخش های جراحی حیوانات می باشد که انصافا با دامپزشکی های کشور های اروپایی توان رقابت و برابری را دارد.

در این بیمارستان از مطرح ترین دامپزشکان ایران استفاده می شود و عمل های موفقیت آمیز بسیار زیادی داشتند.

در بیشتر پت شاپ های کشور مشاوره های دارو و درمانی نیز صورت می پذیرد و حتی نسخه های دارویی برای حیوانات صادر می شود که باید از داروخانه حیوانات در شهر تهران یا دیگر شهر های ایران تهیه کنید.

لازم به ذکر است در صورتی که داروی این حیوانات به صورت تزریق و یا سرنگ بود، به هیچ عنوان خودتان انجام ندهید و حتما حیوان خود را به همراه دارویش به دامپزشکی ببرید تا با اطمینان و امنیت بیشتری این کار انجام شود.

در برخی از مناطق تهران پت شاپ های اینترنتی نیز وجود دارد که شما در صورت ناتوانی در رفتن به پت شاپ ها، می توانید وسایل، غذا و دیگر چیز های مربوط به حیوان خود را به صورت اینترنتی سفارش دهید تا در سریع ترین زمان ممکن، سفارش شما به دست تان برسد و دیگر نیاز نباشد برای خرید آن ها به پت شاپ های تهران مراجعه کنید.

برخی از دامپزشکی ها در تهران وجود دارند که فقط به حیوانات نقص عضو یا معلول رسیدگی می کنند و سعی می کنند زندگی دوباره ای را به آن ها ببخشند و توانایی های آن ها را دوباره به آن ها باز گردانند.

شما می توانید در وب سایت محله ما آدرس و تلفن و خدمات بهترین دامپزشکی و پت شاپ شهرک گلستان را مشاهده نمایید. در سایت راهنمای شهری محله ما، مراکز آموزشی و فرهنگی، پزشکی و درمانی، تفریحی و ورزشی، تجاری و گردشگری، مراکز عمومی و خدماتی در مناطق 22 گانه شهر تهران معرفی شده است. شما همشهریان عزیز هم اگر صاحب کسب و کاری هستید، می توانید کسب و کار خود را در وب سایت محله ما ثبت نمایید تا سایر ساکنین محله های تهران از آدرس و تلفن و موقعیت کسب و کار و خدمات شما اطلاع پیدا کنند.

بیشتر مطالعه کنید:

متخصص ارتودنسی در غرب تهران

دفتر خدمات الکترونیک شهر تهران

نظر

  • صمیمی
    1403/02/17 در 06:54

    برخی از دامپزشکان شهر تهران نیز در کنار شغل خود فروشگاه های پت شاپ دارند و از آن جا نیز کسب درآمد می کنند

افزودن دیدگاه