داروخانه های شهر تهران

با توجه به پیشرفت بیماری ها و نیاز مردم به دارو، داروخانه ها به ویژه داروخانه های شهر تهران بیشتر از همیشه شلوغ شده اند. در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی درباره داروخانه و داروخانه های شهر تهران به شما بدهیم.

داروخانه چیست؟

اروپایی ها به داروخانه، دراگ استور نیز می گویند؛ دراگ استور یا داروخانه یک فروشگاه فروش دارو است که در برخی از موارد بدون نسخه به مراجعه کنندگان دارو می دهد و برخی از موارد خاص نیز مراجعه کننده باید با دادن نسخه پزشک رسمی، دارو ها را دریافت نماید.

در داروخانه فقط دارو فروخته نمی شود بلکه تمام وسایل آرایشی و بهداشتی و حتی برخی وسایل پزشکی نیز به فروش می رسد.

داروخانه های شهر تهران نیز با توجه به افزایش بیماری ها و نیاز های مردم، روز به روز در حال افزایش و گسترش می باشند تا بتوانند نیاز های مراجعه کنندگان را رفع کنند و هر روز پذیرای مراجعه کنندگان بیشتری باشند.

شما می توانید برای مشاهده آدرس و شماره تلفن داروخانه های شهر تهران به وب سایت محله ما مراجعه نمایید.

داروخانه توسط چه کسی اداره می شود؟

به طور کلی داروخانه های شهر تهران و سراسر ایران باید توسط یک پزشک داروساز اداره شود؛ داروساز در این داروخانه به عنوان مدیر فنی فعالیت می کند و باید همیشه در داروخانه حضور داشته باشد تا در صورت مشکل مراجعه کنندگان یا داشتن سوال، بتواند پاسخ پرسش های آن ها را در رابطه با بیماری و دارو های مورد نیاز بیماری و حتی نحوه مصرف دارو در صورت لزوم بدهد.

داروساز باید به خوبی بتواند توضیحات کامل و جامعی را در مورد استفاده از دارو و حتی مراحل تولید دارو بدهد.

داروساز این حق را دارد که در صورت مشاهده نسخه ای که داروی مناسبی در آن تجویز نشده است، آن را به پزشک برگرداند و به مراجعه کننده دارو ندهد و در صورت اصلاح نسخه، دارو ها را به مراجعه کننده تحویل دهد.

در داروخانه های شهر تهران داروساز های بسیار خبره و ماهری حضور دارند که شاید بار نیمی از داروسازی های کل ایران را به دوش می کشند و همواره از سطح کیفی بالایی برخوردار بوده اند.

کلمه بیمار از کجا آمده است؟

در گذشته مار یکی از نماد های سلامتی و زنده بودن، بوده است؛ به همین دلیل فردی که سلامتی خود را از دست می دهد، بیمار می گویند. بی + مار با هم ترکیب شده اند و کلمه بیمار را به وجود آورده اند. بیمار یعنی شخصی که سلامتی ندارد.

بدون شک در تابلوی بالای اکثر داروخانه ها لوگوی دراگ استور که بخشی از آن را مار تشکیل می دهد، دیده اید. مار نشانه شفا و سلامتی می باشد و به همین دلیل است که بخشی از لوگوی اکثر دراگ استور ها را، مار تشکیل می دهد.

داروخانه های شهر تهران

پیشرفت داروخانه های شهر تهران

به طور کلی علم داروسازی در شهر تهران و کشور ایران پیشرفت بسیار زیادی داشته است و در دو دهه اخیر روند بسیار صعودی را طی کرده است. پیشرفت داروسازی موجب گسترش داروخانه ها و ایجاد شوق و علاقه بین داروسازان شد و همین امر موجب شده است که امروزه از ایران به عنوان یکی از قطب های داروسازی جهان، یاد کنند.

داروخانه های بسیار پیشرفته ای در شهر تهران وجود دارند که می توان گفت هر نوع دارو برای هر بیماری در آن جا یافت می شود و به عنوان داروخانه های جامع و مرکز داروی شهر تهران شناخته می شوند.

داروساز های شهر تهران با کمک دیگر داروساز های ایرانی در سال های اخیر موفق به ساخت واکسن های مختلفی شده اند که معضل های پزشکی زیادی را حل کرده و آن واکسن ها را در معرض جهانی شدن و صادرات نیز قرار داده است.

داروساز های سنتی که با استفاده از گیاهان، به صورت طبیعی دارو می سازند هم در سال های گذشته پیشرفت کردند و علم خود را با علم داروسازی صنعتی ترکیب نموده و موفق به ساخت داروهای طبیعی و صنعتی تاثیر گذار در بیماری ها شده اند.

داروخانه های شهر تهران

در تهران چند صد یا حتی می توان گفت هزاران داروخانه فعال و شبانه روزی وجود دارد که شما در ساعتی از روز که بخواهید، می توانید به آن جا بروید و هر دارویی که نیاز دارید تهیه کنید.

اگر نگاهی به گوگل مپ بیندازید و داروخانه های شهر تهران را ببینید، متوجه می شوید که در هر منطقه از تهران بیش از ده ها داروخانه کوچک و بزرگ شبانه روزی وجود دارد و این نشان دهنده پیشرفت علم داروسازی کشور می باشد.

برخی از دارو های موجود در داروخانه های سراسر کشور، ساخت ایران است و این موجب افتخار تمام ایرانی ها می باشد. اینکه مشاهده کنیم دارو های موجود در برخی داروخانه های اکثر کشور های همسایه ایرانی است، باعث غرور و افتخار همه داروسازان و مردم ایران خواهد شد.

در سایت راهنمای شهری محله ما، مراکز آموزشی و فرهنگی، پزشکی و درمانی، تفریحی و ورزشی، تجاری و گردشگری، مراکز عمومی و خدماتی در مناطق 22 گانه شهر تهران معرفی شده است. شما همشهریان عزیز هم اگر صاحب کسب و کاری هستید، می توانید کسب و کار خود را در وب سایت محله ما ثبت نمایید تا سایر ساکنین محله های تهران از آدرس و تلفن و موقعیت کسب و کار و خدمات شما اطلاع پیدا کنند.

مافیای دارو در شهر تهران

بدون شک نام ناصر خسرو در شهر تهران را شنیده اید؛ مافیای دارو و داروسازی در این منطقه می باشد که دارو های کمیاب در داروخانه به وفور در این منطقه یافت می شود و مردم شهر تهران نیز به این منطقه می روند یک داروی تاریخ مصرف گذشته را چندین برابر قیمت واقعی خریداری می کنند.

برخی از مردم نمی دانند که این کار جز ضرر زدن، نتیجه دیگری در پی نخواهد داشت و باعث مرگ و میر افرادی می شود که این دارو ها را مصرف می کنند.

خریدن دارو از این منطقه نه تنها ضرر مالی به شما خواهد زد، بلکه ضرر جانی نیز می زند و دارو های تقلبی و تاریخ مصرف گذشته بد ترین تاثیر را بر روی افراد می گذارد که ممکن است باعث مرگ آن ها نیز شود.

بیشتر مردم قطعا زمانی که نام مافیای دارو به گوششان می رسد، بدون شک اولین اسمی که به ذهن شان می رسد ناصر خسرو می باشد؛ ناصر خسرو به دلیل قاچاق و مافیای دارو معروف شد و تا به امروز باعث مرگ افراد زیادی شده است.

کلام پایانی

قطعا زمانی که قصد خرید دارو را دارید، به تاریخ انقضا و داروخانه ای که از آن دارو می گیرید توجه کنید و در صورت نیاز با داروساز آن داروخانه گفتگویی را داشته باشید تا بتوانید در صورت بروز مشکل، از او مشاوره دارویی بگیرید.

بیشتر مطالعه کنید:

متخصص ارتودنسی در غرب تهران

دفتر خدمات الکترونیک شهر تهران

نظر

  • حاتمی
    1403/02/17 در 06:55

    داروخانه یک فروشگاه فروش دارو است که در برخی از موارد بدون نسخه به مراجعه کنندگان دارو می دهد و برخی از موارد خاص نیز مراجعه کننده باید با دادن نسخه پزشک رسمی، دارو ها را دریافت نماید.

افزودن دیدگاه