خدمات مراکز مشاوره روانشناسی تهران

در سال‌های اخیر، افراد به اهمیت و مزایای مراجعه به مراکز مشاوره روانشناسی و خانواده پی برده اند. به همین خاطر امروزه شاهد افزایش مراجعات افراد به این گونه مراکز هستیم. اما متاسفانه به دلیل برخی از عوامل مانند کیفیت پایین و یا مبتدی بودن تیم مشاوره و روانشناسی، افراد بعد از اتمام جلسات مشاوره، نتیجه مطلوب را دریافت نخواهند کرد. به همین جهت در اینجا قصد داریم به شما بگوییم که مراکز مشاوره و روانشناسی تهران باید دارای چه ویژگی‌هایی باشد تا بتوان به آنها اعتماد کرد.

ویژگی های مورد نیاز برای مراکز مشاوره روانشناسی تهران

اگر شما با ویژگی‌های مورد نیاز مراکز مشاوره روانشناسی و خانواده تهران به خوبی آشنا باشید. دیگر سراغ مراجعه نامعتبر و سطح پایین نمی‌روید. همچنین از ایجاد پیامدهای ناگواری مانند بیشتر شدن مشکلات و یا استفاده از راه حل های نامناسب و غیر استاندارد پیشگیری خواهید کرد.

این ویژگی‌ها به شرح زیر می‌باشد:

 • دارا بودن روانشناسان حرفه ای و مشاوران با تجربه در انواع حوزه‌های مختلف روانشناسی: یک مرکز مشاوره روانشناسی خوب می‌بایست حتما از یک کادر مجرب و حرفه ای در زمینه‌های مختلف روانشناسی برخوردار باشد. زیرا اگر تنها در یک حوزه روانشناسی دارای مشاور و روانشناس باشد، دیگر نمی‌تواند به مشکلات چندجانبه افراد بپردازد. بنابراین ممکن است برای افرادی با مشکلات متفاوت راهکارهای یکسان و روش های نامناسب به کار برده شود؛ که در این صورت علاوه بر اینکه مشکل فرد حل نخواهد شد، ممکن است با مشکلات دیگر نیز روبرو شود.
 • استفاده از تجهیزات به روز و متدهای علمی جدید: مراکز مشاوره روانشناسی تهران همواره از بروزترین و جدیدترین متدهای مشاوره و روانشناسی استفاده می‌کنند. زیرا اگر یک مرکز از روش‌های قدیمی استفاده کند و دانشی در مورد متدهای جدید در اختیار نداشته باشد، قابل اعتماد نبوده و نمی‌تواند به افراد کمک زیادی نماید. چون در مواقعی برای شناسایی برخی از مشکلات و اختلالات می‌بایست از تست‌های روانشناسی جدید و استانداردی استفاده شود. بنابراین در هنگام مراجعه به یک مرکز مشاوره روانشناسی حتماً به این نکته توجه داشته باشید که آن مرکز حتما از روش‌ها و دانش به روزی برخوردار باشد تا بتواند در حل مشکل شما موثر واقع شود.
 • دارا بودن مجوز معتبر برای فعالیت در زمینه مشاوره و روانشناسی: در سال‌های گذشته به دلیل بالا نبودن میزان آگاهی مردم، برخی از افراد با خواندن چند کتاب روانشناسی به طور غیر قانونی اقدام به تاسیس یک موسسه و مرکز مشاوره می‌کردند. اما خوشبختانه رفته رفته با افزایش آگاهی مردم دیگر شاهد این گونه مراکز بدون مجوز نیستیم. اما این به معنای برچیده شدن کامل مراکز غیر قانونی نمی‌باشد. زیرا هنوز هم مراکزی وجود دارند که بدون داشتن مجوز مشغول به کار هستند. به همین خاطر مراکز مشاوره روانشناسی تهران همواره مراجعین خود را از داشتن مجوز معتبر برای فعالیت در زمینه مشاوره و روانشناسی مطمئن خواهند کرد تا آنها بتوانند به میزان بیشتری به این مراکز اعتماد نمایند.
 • برگزاری جلسات آموزشی و کارگاه های مختلف: همانطور که می دانید روش‌های حل مشکلات مربوط به ذهن و روان انسان بسیار متنوع می‌باشد. به همین دلیل برای حل نمودن برخی از مشکلات بهتر است جلسات آموزشی به صورت کارگاه برای افراد برگزار شود؛ تا آنها بتوانند به صورت گروهی بیشتر و بهتر بر مشکلات خود غلبه کنند.

حال بعد از آنکه ویژگی‌های مورد نیاز یک مرکز مشاوره روانشناسی خوب را شناختید، اگر به دنبال مرکزی هستید که تمام ویژگی‌های ذکر شده در بالا را داشته باشد، می‌بایست به مراکز مشاوره روانشناسی تهران مراجعه نمایید. زیرا آنها با دارا بودن ویژگی‌های فوق تمام تمرکز خود را بر حل مشکلات مراجعین با بهترین و ساده ترین روش‌ها گذاشته اند.

شما می توانید جهت دریافت مشاوره با مرکز مشاوره خانواده غرب تهران که اطلاعات کامل آن در وب سایت محله ما موجود است، تماس بگیرید.

مراکز مشاوره روانشناسی تهران

شیوه‌های ارتباط با مشاوران و روانشناسان مراکز مشاوره روانشناسی

یک سوال مهم که ممکن است برای اغلب افرادی که قصد مراجعه به مراکز مشاوره روانشناسی تهران را دارند، پیش آید این است که شیوه های ارتباط با مشاوران و روانشناسان به چگونه خواهد بود و از چه طریقی می‌توان با مشاوران ارتباط موثر برقرار نمود؟

برای پاسخ به این سوال، بهتر است چند نمونه از شیوه‌های ارتباطی موثر با مشاوران و روانشناسان را مورد بررسی قرار دهیم.

 1. ارتباط حضوری: اولین و کلاسیک ترین روش، همان مراجعه و ارتباط حضوری می‌باشد. در این روش شما رو به روی مشاور نشسته و با او صحبت خواهید کرد. در نظر داشته باشید که برای حل برخی از مشکلات می‌بایست حتما از این شیوه ارتباطی استفاده شود. در غیر این صورت نتیجه مطلوبی برای شما به دست نخواهد آمد. پس بهتر است قبل از تعیین زمان جلسه مشاوره، ارتباط با مشاوران و روانشناسان حتما نسبت به انتخاب شیوه ارتباطی خود تصمیم بگیرید.
 2. روش تلفنی: امروزه بسیاری از افراد روش تلفنی را برای ارتباط با مشاوران انتخاب می‌کنند. زیرا ممکن است به دلیل برخی از عوامل مانند دور بودن مسافت و یا مشغله کاری حضور در زمان مشخص در مراکز مشاوره روانشناسی تهران برای آنها ممکن نباشد. به همین دلیل ساده ترین راه برای آنها استفاده از مشاوره های تلفنی است.
 3. ارتباط از طریق شبکه های اجتماعی: مراکز مشاوره روانشناسی تهران در شبکه‌های اجتماعی مختلف نیز فعالیت دارند. از این رو افرادی که مایل به ارتباط با روانشناسان از طریق شبکه‌های اجتماعی می‌باشند، کافیست به وب سایت و یا پیج های این مراکز در شبکه‌های اجتماعی دیگر مراجعه کنند و سوالات خود را از روانشناسان مربوطه بپرسند؛ تا آنها با تجربه و مهارت خود در اسرع وقت به سوال‌ها پاسخ دهند بدهد.

نکته مهم در این قسمت آن است که شما برای آن که بتوانید نتیجه بهتر و مطلوب‌تری را از جلسات مشاوره خود بگیرید، بهتر است در انتخاب مرکز مشاوره و همچنین روش ارتباطی دقت زیادی داشته باشید. همچنین توصیه می‌شود که به طور همزمان از چند مشاور و روانشناس کمک نگیرید. زیرا ممکن است روش‌ها و متدهای هر مشاور با مشاور دیگر متفاوت باشد و شما را دچار سردرگمی کند.

مراکز مشاوره روانشناسی تهران برای راحت تر نمودن کار افرادی که ساکن شهرهای دیگر می‌باشند و یا به دلیل مشغله‌های کاری خود وقت لازم برای حضور فیزیکی در جلسات مشاوره را ندارند، امکان برقراری ارتباط غیر حضوری از طریق تلفن و یا شبکه‌های اجتماعی را فراهم کرده است. بنابراین اگر تاکنون به دلیل مشکلات گفته شده از مراجعه به روانشناسان و مشاوران امتناع می‌کردید، از امروز می‌توانید با خیال راحت به آنها مراجعه کرده تا با مشاوره و راهنمایی‌های موثر در مدت زمان کوتاهی مشکل خود را به طور کامل برطرف نمایید.

شما می توانید در صورت تمایل به دریافت مشاوره و تعیین وقت با مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی غرب تهران تماس حاصل نمایید.

در سایت راهنمای شهری محله ما، مراکز آموزشی و فرهنگی، پزشکی و درمانی، تفریحی و ورزشی، تجاری و گردشگری، مراکز عمومی و خدماتی در مناطق 22 گانه شهر تهران معرفی شده است. شما همشهریان عزیز هم اگر صاحب کسب و کاری هستید، می توانید کسب و کار خود را در وب سایت محله ما ثبت نمایید تا سایر ساکنین محله های تهران از آدرس و تلفن و موقعیت کسب و کار و خدمات شما اطلاع پیدا کنند.

بیشتر مطالعه کنید:

متخصص ارتودنسی در غرب تهران

دفتر خدمات الکترونیک شهر تهران

دیدگاه ها

 • نصرتی
  1403/02/22 در 07:00

  مراکز مشاوره روانشناسی تهران برای راحت تر نمودن کار افرادی که ساکن شهرهای دیگر می‌باشند و یا به دلیل مشغله‌های کاری خود وقت لازم برای حضور فیزیکی در جلسات مشاوره را ندارند، امکان برقراری ارتباط غیر حضوری از طریق تلفن و یا شبکه‌های اجتماعی را فراهم کرده است.

افزودن دیدگاه