دفاتر پلیس + 10 شهر تهران

دفتر پلیس + 10 یا همان دفتر خدمات الکترونیک انتظامی، خدمات مربوط به کارت سوخت، گواهینامه، پاسپورت و دیگر خدمات مرتبط را ارائه می دهد. دفاتر پلیس + 10 در شهر تهران بسیار زیاد می باشند؛ تعداد دفاتر پلیس + 10 در شهر تهران به بیش 130 دفتر می رسد که می تواند کار بسیاری از شهروندان را راحت کند.

اطلاعاتی درباره پلیس + 10

پلیس + 10 یک مرکز خدماتی می باشد که زیر نظر دولت راه اندازی شده است و خدمات مشخصی را به مردم ایران ارائه می دهد. برای مثال افرادی که می خواهند به خارج از کشور مسافرت کنند، نیاز به پاسپورت یا گذرنامه دارند، این افراد باید با مراجعه به یکی از دفاتر پلیس + 10 در شهر خود، درخواست صدور گذرنامه یا پاسپورت را بدهند.

همچنین افرادی که مهلت زمان پاسپورت آن ها به اتمام رسیده است، می توانند به یکی از دفاتر پلیس + 10 مراجعه کنند و درخواست تمدید آن را بدهند.

پلیس + 10 یکی از مکان هایی است که هر سربازی باید به آن جا برود؛ در این دفاتر خدمات نظام وظیفه ارائه می شود. نظام وظیفه به کار های مربوط به سربازی گفته می شود که خدمات آن در این دفاتر ارائه خواهد شد.

افرادی که قصد دارند بفهمند در طی سال های مشخص چه مقدار مرتکب جرایم راهنمایی و رانندگی شده اند، باید به این دفاتر مراجعه کنند و به نوعی خلافی خودروی خودشان را بگیرند.

اگر برای گرفتن خلافی خودرو به پلیس + 10 مراجعه کنید و درخواست صدور خلافی خودرو بدهید، بعد از چند دقیقه برگه خلافی خودرو را به شما می دهند. در این برگه تمام جرایم رانندگی شما طی سال های مشخصی ثبت شده است. برای مثال در برگه ذکر شده است که شما در چه زمان، به چه دلیل و در چه موقعیتی دچار خلاف راهنمایی و رانندگی شده اید و باید چه مقدار جریمه بپردازید.

اگر شهروند تهران هستید و مشکلی برای کارت سوخت شما به وجود آمد، باید به یکی از دفاتر پلیس + 10 شهر تهران مراجعه کنید و مشکل به وجود آمده را با آن ها مطرح کنید. آن ها در صورت امکان به شما المثنی کارت سوخت را می دهند تا مشکل شما حل شود. اگر شهروند سایر شهر و شهرستان های ایران هستید، می توانید با مراجعه به نزدیک ترین دفتر پلیس + 10 درخواست صدور المثنی بدهید.

شما حتی اگر قصد راه اندازی یک مغازه یا به طور کلی یک کسب و کار را داشته باشید و بخواهید پروانه کسب بگیرید، باید به پلیس + 10 مراجعه کنید و درخواست صدور پروانه کسب بدهید که مراحل قانونی مخصوص به خودش را دارد و شما باید این مراحل را طی کنید تا در آخر پروانه کسب شما با توجه به اطلاعاتی که در اختیار آن ها داده اید، صادر شود.

پلیس + 10 شهر تهران

همانطور که گفته شد در سطح شهر تهران بیش از 130 دفتر خدمات پلیس + 10 وجود دارد؛ این دفاتر، خدماتی که گفته شد را انجام می دهند و از نظر خدمات دهی تفاوتی با یکدیگر ندارند.

بدون شک وجود این تعداد دفتر پلیس + 10 در شهر تهران می تواند نشان دهنده اهمیت این گونه خدمات باشد؛ اگر برای خدماتی که گفته شد به این دفاتر مراجعه نکنید و کار های قانونی آن را انجام ندهید، مرتکب جرم شده اید و به نوعی مجرم محسوب می شوید.

برای مثال اگر پروانه کسب شما توسط دفاتر پلیس + 10 صادر نشود، از هیچ اعتباری برخوردار نیست و ممکن است کسب و کار شما تعطیل شود. یا حتی کار های مربوط به گواهینامه را در این دفاتر انجام ندهید، مجرم محسوب می شوید و ممکن است هر لحظه پلیس راهنمایی و رانندگی تقلبی بودن گواهینامه شما را متوجه شود و نه تنها امتیاز منفی به شما بدهد و گواهینامه را مخدوش کند، بلکه خودروی شما را نیز به پارکینگ منتقل کند. در این صورت شما تا زمانی که تکلیف گواهینامه خود را مشخص نکنید و بازخواست نشوید، اجازه خروج ماشین از پارکینگ را نخواهید داشت.

پس برای اینکه به اینگونه مشکلات بر نخورید و کار غیر قانونی انجام ندهید، سعی کنید همواره از طریق راه های قانونی مشکلات خود را حل کنید تا به دردسر دچار نشوید.

به دلیل فراوانی دفاتر خدمات پلیس + 10 شهر تهران ، ممکن است در هر محله یا منطقه بیش از دو یا سه دفتر خدمات پلیس + 10 وجود داشته باشد و این به معنی راحتی حال شهروندان خواهد بود. شهروندان تهرانی برای مراجعه به این دفاتر مجبور نیستند راه زیادی را طی کنند و می توانند به نزدیک ترین دفتر محل زندگی خود مراجعه کنند و کار های خود را پیش ببرند.

جمع بندی نهایی

ممکن است یکی از دفاتر پلیس + 10 در شهر تهران یا هر شهر دیگری از ایران، به دلیل ازدحام جمعیت و البته کمبود کارکنان، کمی کار شما دیرتر انجام شود؛ اما پیشنهاد می کنیم به دفتر شلوغ مراجعه نکنید و یک دفتر پلیس + 10 خلوت را پیدا کنید تا دیگر نیازی به صف ایستادن و معطل شدن نباشد.

زیرا برای برخی از افراد منتظر ماندن در صفی مانند صف دفتر پلیس + 10 کمی ناراحت کننده می باشد و ممکن است جر و بحثی را نیز با کارکنان آن جا داشته باشند؛ اما توصیه می کنیم شرایط کارکنان و شلوغی این دفاتر را درک کنید و به آن ها حق بدهید که کار شما را دیرتر انجام دهند، زیرا کار های در اولویت آن ها بسیار بیشتر از چیزی است که شما فکرش را بکنید.

همانطور گفته شد تمامی دفاتر پلیس + 10 زیر نظر دولت می باشد و توسط دولت کنترل می شوند؛ اگر تخلفی را در این دفاتر مشاهده کردید، می توانید با شماره هایی که جهت انتقاد و پیشنهاد در دفاتر مشخص شده است، تماس بگیرید و مورد را گزارش دهید تا به گوش مسئولان عالی رتبه برسد و به این تخلف رسیدگی شود.

تا به امروز مورد های بسیار کمی از تخلفات به گوش مسئولان رسیده است و ممکن است هر چند سال یک بار تخلفی مربوط به کارکنان و دفاتر پلیس + 10 صورت بگیرد که مطمئنا بعد از گذشت مدت زمان کوتاهی، پشیمانی را برای آن ها به همراه خواهد داشت.

در سایت راهنمای شهری محله ما، مراکز آموزشی و فرهنگی، پزشکی و درمانی، تفریحی و ورزشی، تجاری و گردشگری، مراکز عمومی و خدماتی در مناطق 22 گانه شهر تهران معرفی شده است. شما همشهریان عزیز هم اگر صاحب کسب و کاری هستید، می توانید کسب و کار خود را در وب سایت محله ما ثبت نمایید تا سایر ساکنین محله های تهران از آدرس و تلفن و موقعیت کسب و کار و خدمات شما اطلاع پیدا کنند.

بیشتر مطالعه کنید:

دفاتر خدمات الکترونیک قضایی

دفتر خدمات الکترونیک شهر تهران

دیدگاه ها

  • نوروزی
    1403/03/07 در 18:13

    پلیس + 10 یک مرکز خدماتی می باشد که زیر نظر دولت راه اندازی شده است و برای مثال افرادی که می خواهند به خارج از کشور مسافرت کنند، نیاز به پاسپورت یا گذرنامه دارند، این افراد باید با مراجعه به یکی از دفاتر پلیس + 10 در شهر خود، درخواست صدور گذرنامه یا پاسپورت را بدهند.

افزودن دیدگاه