عطاری ها و طب سنتی در شهر تهران

عطاری ها و طب سنتی در شهر تهران

به طور کلی در دنیای امروزی وجود عطاری ها و طب سنتی در شهر تهران و دیگر شهر های ایران بسیار کاربردی و البته ضروری می باشد. طب سنتی یکی از بهترین راه های درمان یک فرد می باشد و عطاری های نیز گیاهان دارویی و درمانی طبیعی را به فروش می رسانند.

طب سنتی در شهر تهران

طب سنتی در ایران قدمتی حدودا 3 هزار ساله دارد و در شهر تهران و دیگر شهر های ایران استفاده فراوانی از آن می شود. طب سنتی را می توان یکی از پایه های اصلی پزشکی و درمان در ایران نامید.

طب سنتی برای درمان افراد از دارو های شیمیایی و پر عوارض استفاده نمی کند و به صورت کاملا طبیعی به درمان افراد می پردازد. البته شعار اصلی طب سنتی پیشگیری از وقوع بیماری با تغذیه سالم و البته متناسب با مزاج افراد می باشد.

اگر بتوانید به توصیه های طب سنتی عمل کنید، تا حد بسیار زیادی مریضی های خود را کاهش خواهید داد. در هنگام بیماری نیز اگر از طب سنتی استفاده کنید، جواب بسیار بهتری نسبت به استفاده از دارو های شیمیایی خواهید گرفت و بدون شک یکی از بهترین روش های درمان خواهد بود.

اما به طور کلی باید گفت طب سنتی ایران در جایگاهی که مستحق آن است قرار نگرفته است و امروزه طب سنتی چینی ها و هندی ها بر سر زبان ها افتاده است. لازم به ذکر است که طب سنتی، مورد استفاده در اکثر کشور ها می باشد و کشور های اروپایی نیز از طب سنتی استفاده فراوانی می کنند.

به احتمال زیاد اکثر ایرانی ها می دانند که پایه های طب سنتی در ایران را چه کسانی بنا کرده اند؛ بو علی سینا و زکریای رازی پایه گذاران طب سنتی در ایران بودند و هم اکنون نیز کتاب های این دو شخص درباره طب سنتی، در اکثر دانشگاه های ایران و حتی جهان در حال تدریس می باشد.

طب سنتی از روش درمانی واحدی استفاده نمی کند و با توجه به شرایط شخص بیمار، یکی از روش های درمانی که مناسب با حال و وضعیت فعلی او می باشد را بر می گزیند. در طب سنتی روش های درمانی مختلفی استفاده می شود که در ادامه توضیحات کوتاهی درباره آن ها خواهیم داد.

یکی از روش های رایج درمانی در طب سنتی، گیاه درمانی می باشد؛ در این روش همانطور که از اسمش مشخص است، از گیاه های سنتی با خاصیت دارویی برای درمان استفاده می شود که روش بسیار مناسبی است و بعد از مدتی تاثیر بسیار خوبی خواهد داشت.

عطاری ها و طب سنتی در شهر تهران

یکی دیگر از روش هایی که امروزه در طب سنتی برای درمان از طریق خون استفاده می کنند، حجامت نام دارد؛ این روش برای درمان اعتیاد، چربی خون و … بسیار مفید است و اکثر افراد مبتلا به این بیماری ها از این روش برای درمان خود استفاده می کنند.

زالو درمانی که امروزه یکی از روش های مورد استفاده در طب سنتی می باشد، خاصیت درمانی بسیار زیادی دارد و ممکن است تاثیرات بسیار مثبتی را بر روی افراد بگذارد. در این روش از زالو استفاده می کنند و این زالو ها با مکیدن خون انسان، باعث خروج خون های آلوده می شوند.

روش هایی که گفته شد، جزو روش های رایج درمانی طب سنتی در شهر تهران و دیگر شهر های ایران بود. اما طب سنتی از روش های دیگری مانند ماساژ درمانی، شیاتسو و بادکش درمانی استفاده می کند.

لازم به ذکر است که انتخاب روش درمانی در طب سنتی با توجه به بیماری فرد می باشد و هر کدام از روش ها خاصیت درمانی مخصوص به خودش را دارد.

غذا در طب سنتی یکی از نقش های مهم و البته پر اهمیت را دارد؛ تغذیه مناسب می تواند یکی از روش هایی باشد که متخصصان طب سنتی آن را پر اهمیت می دانند و همواره بر به موقع بودن و سلامت تغذیه تاکید بسیار زیادی دارند.

عطاری های شهر تهران

عطاری های شهر تهران و دیگر شهر های ایران همواره مملو از گیاهان درمانی بوده اند؛ به طور کلی عطاری به مکانی گفته می شود که دارو های درمانی و گیاهی زیادی در آن به فروش می رسد.

عطاری های موجود در شهر های تهران و شهر های کوهستانی کشور گیاهان دارویی بسیار زیاد و البته کمیابی دارند که خاصیت درمانی فوق العاده بالایی خواهند داشت. برای مثال در این عطاری ها برخی از گیاهان کوهستانی وجود دارند که برای درمان سیستم گوارشی تاثیر فوق العاده زیادی دارد.

در ایران گیاهان دارویی بسیار زیادی وجود دارد که استفاده کردن آن ها می تواند باعث کم رنگ تر شدن استفاده از دارو های شیمیایی که عوارض خیلی زیادی دارند نیز، شود.

لازم به ذکر است که گیاهان دارویی ناشناخته نیز در ایران وجود دارد که با توجه به پیشرفت تکنولوژی و به طور کلی پیشرفت علم، می توان به شناختن آن ها در آینده امیدوار بود و از آن ها در طب سنتی استفاده کرد.

در سایت راهنمای شهری محله ما، مراکز آموزشی و فرهنگی، پزشکی و درمانی، تفریحی و ورزشی، تجاری و گردشگری، مراکز عمومی و خدماتی در مناطق 22 گانه شهر تهران معرفی شده است. شما همشهریان عزیز هم اگر صاحب کسب و کاری هستید، می توانید کسب و کار خود را در وب سایت محله ما ثبت نمایید تا سایر ساکنین محله های تهران از آدرس و تلفن و موقعیت کسب و کار و خدمات شما اطلاع پیدا کنند.

جمع بندی نهایی

متخصصان طب سنتی در شهر تهران بسیار زیاد هستند و می توان گفت شهر تهران انواع پزشکان در هر زمینه و رشته ای را دور یکدیگر جمع کرده است و به یکی از شهر هایی تبدیل شده است که افراد برای درمان بیماری های مختلف خود، به آن جا می روند.

همچنین در عطاری های شهر تهران انواع و اقسام گیاهان دارویی و سنتی وجود دارد که ممکن است نمونه های این گیاهان را در دیگر شهر های ایران نتوانید ببینید. باید گفت که استفاده از طب سنتی و روش های درمانی آن روز به روز گسترش پیدا می کند و مردمان بیشتری به این روش برای درمان بیماری های خود روی می آورند.

شما نیز سعی کنید برای درمان بیماری های خود از طب سنتی استفاده کنید و تاثیر این روش درمانی را بر روی درمان بیماری های خود نادیده نگیرید؛ زیرا ممکن است تاثیر بسیار بهتر و بیشتری نسبت به استفاده از دارو های شیمیایی که عوارض زیادی هم دارند، بگذارد.

همواره در تلاش باشید تا از تغذیه مناسبی بهره مند شوید و به هیچ عنوان به سمت تغذیه نامناسب و مضر نروید. تغذیه مناسب یکی از بهترین روش های پیشگیری از ابتلا به بیماری های مختلف می باشد. پس اگر تغذیه خوب و مناسبی داشته باشید، خطر به وجود آمدن بیماری در شما کاهش پیدا خواهد کرد.

بیشتر مطالعه کنید:

داروخانه های شهر تهران

فیزیوتراپی های شهر تهران

نظر

  • صفدری
    1403/03/06 در 18:53

    متخصصان طب سنتی در شهر تهران بسیار زیاد هستند و می توان گفت شهر تهران انواع پزشکان در هر زمینه و رشته ای را دور یکدیگر جمع کرده است

افزودن دیدگاه