ایران مال یا بازار بزرگ ایران بزرگ‌ترین مجتمع تجاری، تفریحی، فرهنگی و مرکز خرید در خاورمیانه و به عنوان یکی از پنج مال برتر جهان است که در منطقه ۲۲ تهران واقع شده است. این مجموعه با هدف توسعه اقتصادی و اشتغال، توسعه گردشگری، ارائه محیطی سالم برای تفریح، اوقات فراغت و خرید تمامی افراد جامعه خصوصاً جوانان کشور و کشورهای همسایه احداث شده است. این پروژه در سال ۱۳۹۰ آغاز گردیده و فاز اول آن در اردیبهشت ۱۳۹۷ رونمایی شد. پیش‌بینی می شود فاز دوم آن نیز تا پایان سال ۱۳۹۹ به بهره‌برداری برسد. شرکت‌های بزرگی در این مجموعه برای فعالیت قرارداد دارند اما سرمایه‌گذار اصلی این پروژه بانک آینده است.

بازار بزرگ ایران (ایران مال)

ایران مال کجاست؟

ایران مال در شمال غرب تهران در منطقه ۲۲ در نزدیکی دریاچه خلیج فارس و پارک چیتگر قرار دارد. مسیر رفتن به ایران مال از انتهای اتوبان شهید همت و شهید خرازی است.

راهنمای مسیرهای دسترسی به پارکینگ ها

دسترسی به پارکینگ های هتل (طبقات G2m، G2، G1m، G1، G0m، P2) 

 

به طبقه G3 (دراپ آف G3) از طریق پله برقی و آسانسور مراجعه کرده و سپس سوار ون مربوطه شوید.

 

 

دسترسی به پارکینگ های روباز پل ایران مال
دسترسی به پارکینگ های روباز شمالی (زمین هزار و یک شهر)
دسترسی به درب جنوب

 

دسترسی به طبقات پارکینگ طرح توسعهمراجعه به طبقه P1 مال از طریق پله برقی و آسانسور

 

راهنمای استفاده از تاکسی و اتوبوس

محل استقرار تاکسیطبقات G0 و P1 و دراپ آف G3 (جلوی ورودی و خروجی ها)

 

محل استقرار اتوبوس دراپ آف G2                             مقصداز ساعت ۸ صبح الی ۲۱:۳۰ دریاچه چیتگر و مترو ایران خودرو
از ساعت ۲۱:۳۰ الی ۱ بامداد میدان آزادی

ممکن است به هر دلیلی بخواهید با مترو و اتوبوس و تاکسی به بازار بزرگ ایران بروید. خصوصا در روزهایی که آلودگی هوا بیشتر است و طرح زوج و فرد از درب منازل اجرا می شود. شما می توانید جهت دسترسی به مجموعه ایران مال با وسایل حمل و نقل عمومی، خود را به نزدیکترین مترو به ایران مال برسانید. نزدیکترین مترو به ایران مال ، مترو ایران خودرو است. برای رفتن به مترو ایران خودرو ، به ایستگاه مترو صادقیه آمده و از آنجا مترو کرج را سوار می شوید. ۴ ایستگاه بعد یعنی مترو ایران خودرو پیاده شده و به ترمینال اتوبوس ها و تاکسی ها می روید. در ترمینال تاکسی برای رفتن به ایران مال وجود دارد که حدودا ۱۵ دقیقه طول می کشد تا برسید.

طرح خرید از فروشگاه های ایران مال دارای نشان آینده داران و پرداخت بعد از سه ماه

بر اساس این طرح تمامی مشتریان بانک آینده که دارای یکی از انواع حساب های سپرده قرض الحسنه پس انداز و جاری، سپرده های بلندمدت شتاب و آینده ساز باشند، می توانند از اول خرداد ۱۳۹۹ با ثبت نام در abplus.ir یا مراجعه به شعب بانک آینده، بر اساس موجودی حساب انتخابی، اعتباری بین ۱ میلیون تومان تا ۵ میلیون تومان دریافت کرده و با مراجعه به فروشگاه های ایران مال که دارای نشان آینده داران هستند، خرید اعتباری انجام دهند. این اعتبار به صورت قرض الحسنه بوده و هیچ هزینه ای به حساب مشتری منظور نمی شود؛ زمان پرداخت این طرح، ۱۳/۰۶/۱۳۹۹ می باشد. همچنین مشتری از ابتدای ثبت درخواست، امکان پرداخت یکباره مبلغ خرید، لغو اعتبار دریافت شده و انصراف در طرح را دارد. علاوه بر این، هزینه خرید مازاد بر اعتبار ثبت شده مشتری، از کارت های دیگر او به صورت نقدی کسر می شود.

مجموعه های مختلف ایران مال

مسجد جامع محمد رسول‌الله (ص): مسجد جامع محمد رسول‌الله (ص) با مساحت حدود ۱۲۰۰ مترمربع دارای دو ﺻﺤﻦ ﺑﺎﻧﻮان و آﻗﺎﻳﺎن است. طرح گنبد مسجد الهام گرفته از گنبد حافظیه شیراز بوده و متشکل از ۵ گنبد است. همچنین ۴۰ نمازخانه در نقاط مختلف ایران‌مال احداث شده است تا امکان دسترسی بهتر و راحتتر مراجعان فراهم شود.

مسجد بازار بزرگ ایران (ایران مال)

کتابخانه جندی شاپور: کتابخانه بازار بزرگ ایران یا کتابخانه جندی شاپور با مساحت ۳۳۰۰ مترمربع دارای معماری منحصر به فردی است که ترکیبی از معماری کلاسیک اروپایی و تزئینات معماری ایرانی است. این مجموعه قرائت‌خانه‌ها و فضاهای متعددی برای مطالعه دارد. در کنار کتابخانه، فروشگاهی بزرگ برای عرضه انواع کتاب‌های داخلی و خارجی تعبیه شده است.

کتابخانه بازار بزرگ ایران (ایران مال)

باغ ایرانی؛ قلب بازار بزرگ ایران: این باغ با الهام از باغ شازده‌ ماهان کرمان ساخته شده است. باغ ایرانی دارای پنج سطح پلکانی و آبریزها و آبنماهای بسیار زیبایی است. این باغ ۲ ورودی با نمای شیشه‌ای دارد که محوطه شمالی ایران‌مال را به دریاچه و آبنمای موزیکال در ضلع جنوب متصل می‌نماید.

ایران مال یا بازار بزرگ ایران

باغ دیدار: باغ دیدار با مساحت ۳۰۰۰ مترمربع در مجاورت بازار سنتی واقع شده و اطراف آن واحدهای تجاری قرار گرفته‌اند. این باغ دارای سقف شیشه ای است و در طراحی آن از معماری مناطق مرکزی ایران مانند یزد و کاشان الهام گرفته شده است.

باغ دیدار بازار بزرگ ایران (ایران مال)

تالار آیینه: تالار آیینه با الگوبرداری از تالار آیینه مجلس شورای ملی با دیوارها و سقف­‌های تماماً آیینه‌کاری احداث شده و فرش نفیسی که توسط هنرمندان نیشابوری بافته شده است، به مساحت ۱۲۶ مترمربع، کف تالار را مزین کرده است.

تالار آیینه ایران مال

بازار سنتی: بازار سنتی ایران مال با الهام از بازارهای تبریز، اصفهان، شیراز، قزوین، کاشان، قم با هدف احیای آداب و رسوم و فرهنگ ملی-مذهبی‌مان مکانی کاملا متفاوت، اصیل، تأثیرگذار را ایجاد کرده است. بازار سنتی بستری برای نمایش و همچنین فروش صنایع دستی فاخر ایران، فرش دستبافت ایرانی، سوغات و محصولات نقاط مختلف ایران می باشد.

ایران مال یا بازار بزرگ ایران

نمایشگاه آثار هنری: این نمایشگاه جنب هتل بین‌المللی ایران‌مال در فضایی با مساحت حدود ۸ هزار مترمربع مکانی برای عرضه هنر ناب ایرانی است. سالن نمایش اختصاصی به همراه تجهیزات نمایشی، نورپردازی و امنیتی پیشرفته از ویژگی‌های این نمایشگاه است.

بازار بزرگ ایران (ایران مال)

شربت‌خانه: شربت خانه با مساحتی حدود ۲۵۰ مترمربع در ضلع جنوب شرق بازار سنتی بازار بزرگ ایران واقع شده است. در واقع به جای کافی شاپ های امروزی، از شربت خانه های گذشته که تداعی کننده فضای چایخانه و قهوه خانه هاست، بهره برده شده و از کاشی کاری های معماری ایرانی-اسلامی در طراحی استفاده شده است.

ایوان اشراق: این ایوان در شمال غربی ایران‌مال واقع شده و سازه‌ای بی‌نظیر برای فروشگاه‌های خاص با به‌روزترین برندهای شناخته شده در داخل و خارج است.

ایران مال یا بازار بزرگ ایران

نمایشگاه خودرو بازار بزرگ ایران: نمایشگاه خودرو در سه طبقه به شکل هندسی خاص تخم مرغی در غرب ایران‌مال واقع شده است. امکان برگزاری مراسم رونمایی از محصولات جدید، امکان برگزاری مراسم حراج خودروهای تاریخی و کلاسیک، امکان برگزاری نمایشگاه ماشین‌های کلاسیک از جمله امکانات نمایشگاه خودرو ایران مال است.

مرکز نمایشگاهی بازار بزرگ ایران: در ۴ طبقه در ضلع غربی ایران مال و بر فراز بام این مجموعه واقع است. سالن‌های نمایشگاه در دو طبقه احداث شده است. طبقه اول محل تجمع افراد و برگزاری ملاقات‌ها و جلسات ارائه مشخصات محصول و طبقه دوم محل سالن اصلی با ارتفاع ۲۳ متر احداث شده است.

بازار بزرگ ایران (ایران مال)

هتل‌ ایران مال: این هتل ۵ ستاره دارای ۳۵۹ اتاق در ۱۸ طبقه است. ۲ استخر، ۲ رستوران ایرانی، ۲ رستوران ایتالیایی و آرژانتینی برای رفاه گردشگران داخلی و خارجی دارد.

شهربازی سرپوشیده ایران‌مال: این شهربازی به وسعت ۱۰ هزار مترمربع در ۲ طبقه ایران مال واقع شده است که مراجعان اکثر بخش‌ها به آن دسترسی مستقیم دارند. ترن هوایی در فضای بسته، پیست قایق‌های ضربه‌ای، سالن‌های نمایش مخصوص کودکان، فضای بازی‌های لیزری و… از جمله امکانات این مجموعه است.

مجموعه سینمایی ایران مال: بازار بزرگ ایران مجموعه‌ای سینمایی را در ضلع غربی خود تعبیه کرده که دارای ۱۲ سالن سینما شامل ۳ سالن VIP با امکانات ویژه با ظرفیت بیش از ۱۸۰۰ صندلی و تجهیزات مدرن است. ۲۸ سالن سینمای دیگر در طرح توسعه احداث خواهد شد. از ویژگی های این مجموعه سینمایی، احداث مجموعه ای با عنوان کافه سینما در شرق بازار سنتی است که در واقع محلی برای بحث و تبادل نظر اهالی سینما می باشد.

مجموعه ورزشی ایران‌مال: این مجموعه ورزشی شامل امکانات ورزشی متفاوتی مانند: استادیوم چند منظوره ورزشی، بولینگ، سالن های اسکواش، پیست یخ، مجموعه استخر و اسپا برای بانوان و آقایان، سالن آمادگی جسمانی و سلامت، جاده تندرستی ایران‌مال و کلینیک پزشکی ورزشی است.

مجموعه بازار بزرگ ایران دارای ۲۰۰ رستوران و فودکورت است. همچنین ۲۰ هزار پارکینگ خودرو و موتورسیکلت به طور رایگان برای بازدیدکنندگان اختصاص داده شده است.

پارکینگ بازار بزرگ ایران (ایران مال)

بخش های تجاری ایران مال

هریک از طبقات تجاری ایران‌مال بر اساس نوع کالاها و خدمات، به رسته‌های کالایی و صنوف مختلف اختصاص یافته است تا باعث تسهیل در دسترسی و فرآیند جابجایی شده و حق انتخاب بیشتری را به مشتریان و بازدیدکنندگان دهد. این بخش ها شامل:

 • لوازم خانگی و الکترونیکی
 • لوازم و دکوراسیون منزل
 • جواهر، ساعت و زیورآلات
 • کفش و محصولات چرمی
 • محصولات فرهنگی و تفریحی
 • مد، پوشاک و البسه ورزشی
 • محصولات زیبایی و آرایشی

ساعت کار بازار بزرگ ایران ( ایران مال ): روزهای شنبه تا چهارشنبه از ۱۰ صبح الی ۲۲ و روزهای پنج شنبه و جمعه از ۱۰ صبح الی ۲۳ می باشد. می توان گفت که ایران مال در تمام ایام سال به جز بعضی از تعطیلات رسمی باز است.

هایپر استار: ساعت کار هایپراستار ایران مال هر روز از ساعت ۹ الی ۲۴ است و مشتریان می‌توانند از خدمات این فروشگاه مانند ۷۰۰۰ پارکینگ اختصاصی رایگان استفاده کنند. هایپر استار ایران مال در همه روزهای سال به جز ایام تاسوعا و عاشورا باز است.

هایپراستار بازار بزرگ ایران (ایران مال)

 

برای کسب اطلاعات بیشتر از مراکز پزشکی و درمانی، فرهنگی و آموزشی، خدمات عمومی، مراکز تفریحی و گردشگری ، باشگاه های ورزشی ، مجتمع های تجاری و مغازه های خدماتی در منطقه ۲۲ تهران ، حتما به وب سایت محله ما که راهنمای شهری منطقه ۲۲ می باشد مراجعه نمایید. در وب سایت محله ما ، کسب و کارها و مراکز خدماتی بسیاری که در منطقه ۲۲ واقع شده اند،‌ برای شما عزیزان معرفی شده است.

دیدگاه خود را ثبت کنید

 1. منصور

  سلام. ایران مال خودش وسایل حمل ونقل عمومی داره؟

  1. محله مالیست شدن مالک

   سلام و عرض ادب
   بله مسیرها و ساعات کار سرویس های بازار بزرگ ایران (ایران مال) بطور کامل در مطلب بالا معرفی شده است.

 2. افسانه

  از مترو چیتگر چطوری میشه تا ایران مال اومد ممنون؟؟

  1. محله مالیست شدن مالک

   سلام
   از ساعت ۸ صبح الی ۲۱:۳۰ تاکسی و اتوبوس از ایستگاه مترو ایران خودرو و پایانه اتوبوس رانی دریاچه برای ایران مال وجود دارد.
   موفق باشید

 3. سیاوش قرانی خواجه

  گویا قراره بجز کتابخانه که جنبه تزیینی و همگانی داره سالن قرائت خانه شبانه روزی افتتاح بشه درسته ؟

  1. محله مالیست شدن مالک

   سلام و عرض ادب
   بله. ظاهرا قراره یک مخزن کتاب به مجموعه کتابخانه اضافه شود تا افراد بتوانند کتاب برای مطالعه امانت بگیرند.
   موفق باشید

 4. سیمین

  برنامه مال در روزها و ایام تعطیل چگونه است ؟

  1. محله مالیست شدن مالک

   سلام و عرض ادب
   بله در ایام تعطیل هم ایران مال و هایپر استار باز است.

 5. eli

  ساعت کاریشون از کی تا کیه؟جمعه هام بازه؟؟؟؟؟؟؟؟

  1. محله مالیست شدن مالک

   سلام و عرض ادب
   بله جمعه ها هم باز هستند و شما می توانید بازدید کنید. ساعت کاری ایران مال از ۱۰ صبح الی ۹ شب می باشد.

 6. محله مالیست شدن مالک

  سلام و عرض ادب
  خیر تابحال که این قسمتها ورودی نداشته است.

 7. محله مالیست شدن مالک

  سلام و عرض ادب
  اطلاع دقیق از ساعت کاری بخش اداری ایران مال نداریم. ولی قسمت های مختلف ایران مال از ساعت ۱۰ صبح باز هستند.
  موفق باشید

 8. پریسا

  سلام از تهرانسر تا فروشگاه ایران مال چطور باید رفت!؟