آموزشگاه های زبان شهر تهران

یادگیری زبان خارجی

این روزها یادگیری زبان های خارجی به بخش مهمی در زندگی افراد تبدیل گشته است. با افزایش استفاده از تکنولوژی های مختلف نیز یادگیری زبان هر روز به صورت جدی دنبال می شود.

کسی که تصمیم دارد به یک زبان خارجی بخصوص مکالمه مسلط شود، بهترین راه این است که مدتی را در محیطی که به همان زبان صحبت می کنند، زندگی کند. زبان انگلیسی یکی از زبان های زنده دنیاست که امروزه تقریبا در تمام کشورهای جهان صحبت می شود. بدون شک یکی از راه های بدیهی برای قرار گرفتن در محیطی انگلیسی زبان، سفر به کشوری است که زبان انگلیسی زبان اصلی یا دوم آن است و این راه یکی از بهترین راه ها برای آموزش زبان انگلیسی به کسانی است که زبان مادری آن ها انگلیسی نیست. اما متاسفانه این امکان برای اغلب افراد فراهم نیست.

امروزه پژوهشگران به این نتیجه رسیده اند که بهترین راه برای یادگیری یک زبان خارجی این است که مانند نوزادی که تازه متولد شده، این زبان را یاد بگیرید؛ بدین صورت که نوزاد تا چندین ماه فقط به صحبت های اطرافیان گوش می کند و سپس شروع به صحبت کردن می کند. بچه وقتی شش سال تمام شد، تازه خواندن و نوشتن را فرا می گیرد. یادگیری زبان هم بهتر است به همین روش باشد؛ یعنی ابتدا با گرامر و خواندن و نوشتن آغاز کردن، روش درستی نیست و نهایتا به نتیجه مطلوب نخواهد رسید. درست همانند یاد دادن زبان انگلیسی و عربی در راهنمایی و دبیرستان گذشته. دانش آموزان با وجودی که حدود هفت سال این زبان ها را در مدرسه می آموختند، ولی به بازدهی لازم دست نمی یافتند و اصلا نمی توانستند انگلیسی و عربی صحبت کنند.

بخش های مختلفی در یادگیری زبان وجود دارد که به بخش های مهارت شنیدن (Listening)، مهارت خواندن (Reading)، مهارت نوشتن (Writing)، مهارت صحبت کردن (Speaking) تقسیم می شوند. این بخش ها فقط مربوط به یک زبان نیست و در هر زبانی دخیل است مثلا اگر شما بخواهید زبان آلمانی را فرا بگیرید، باید در این چهار مهارت تقویت شوید تا بتوانید بر زبان آلمانی تسلط کامل پیدا کنید.

برای یادگیری هر زبانی از جمله انگلیسی، باید کلمات و اصطلاحات را بکار ببرید. اما بسیاری از افراد برایشان سخت است و خجالت می کشند. ابتدای یادگیری زبان انگلیسی نیازی نیست که سریع صحبت کنید. بهتر است ابتدا با خودتان تمرین کنید. به طور کلی افراد درونگرا سخت تر ارتباط برقرار می کنند اما این دلیل نمی شود که نتوانند صحبت کنند. حتی می توان گفت از افراد برونگرا هم بهتر ارتباط برقرار می کنند. برخی از راههایی که به تقویت زبان انگلیسی کمک می کنند:

پادکست ها

استفاده از پاکدست ها می تواند شما را خیلی سریع از سطح مبتدی به سطح پیشرفته برساند. فقط کافی است که زمان بگذارید و با انگیزه پیش بروید. تحقیقات هم اثر این پادکست ها را نشان می دهند.

استفان کراشن، زبان شناس مشهور و محقق یادگیری زبان، نشان داده است که ورودی قابل درک لازمه یادگیری زبان است، او در تحقیقاتش ثابت کرد که ورودی‌ های گسترده، از جمله پادکست ‌ها، می ‌تواند همه مهارت‌ های انگلیسی ما حتی Speaking را تقویت کند. همچنین از طریق پادکست های آموزشی می توانید کلمات و اصطلاحات جدید را یاد بگیرید.

Reading کمک بسیاری در یادگیری زبان انگلیسی می کند

یکی از مهارت های اصلی زبان، ریدینگ است که یکی از بهترین منابع برای یادگیری زبان انگلیسی می باشد. از این طریق هم می توان با بسیاری از عبارات و کلمات جدید آشنا شد. ولی نکته ی اصلی در مورد ریدینگ تاثیر آن در تقویت مهارت های دیگر مانند Speaking است. این بخش از تمرین نیز مانند پادکست به ورودی اطلاعات باز می گردد.

ضبط مکالمات انگلیسی و گوش دادن به آن

تنها کافی است تلفن همراه خود را در دست داشته باشید و شروع به صحبت به زبان انگلیسی کنید. یکی از روش های یادگیری زبان انگلیسی گوش کردن به صدای خود است. به این طریق زبان آموزان می توانند نه تنها اشتباهات خود را بر طرف کنند بلکه با بهره گیری از این تکنیک می توانند آهسته آهسته لحن و بیان خود را نیز تقویت کنند.

یوتیوب برای یادگیری زبان انگلیسی

یکی از وب سایت های فوق العاده در زمینه ی ویدئو، یوتیوب می باشد که از سال ۲۰۰۵ شروع به فعالیت کرده است. از همان ابتدا این وب سایت از نظر کیفیت رتبه ی خوبی داشت و به دلیل خاص بودن بسیار مشهور شد. یوتیوب برای بارگذاری فیلم ها می باشد که طرفداران زیادی هم در سراسر جهان دارد. می توانید از این طریق شروع به یادگیری زبان انگلیسی کنید.

الویت اصلی مکالمه داشتن

گاهی صحبت کردن برای افراد مبتدی آنقدر سخت به نظر می آید که ترجیح می دهند در جمع ها و گروه ها مکالمه ای نداشته باشند. برای اینکه از یک جایی شروع کنید بهتر است در جمع دوستان و آشنایان خود مکالمه داشته باشید و تلفظ خود را تصحیح کنید.

آموزشگاه های زبان شهر تهران

آموزشگاه های زبان شهر تهران

با توجه به مطالبی که بیان شد به این نتیجه می رسیم که در حال حاضر بهترین راه یادگیری زبان خارجی، رفتن به آموزشگاه های زبان است. در شهر تهران آموزشگاه های زبان زیادی وجود دارند و روز به روز نیز بر تعداد آن ها افزوده می گردد. اما بهترین آموزشگا‌ه های زبان تهران را چطور انتخاب کنیم؟ اگر زبان آموز هستید، بی‌شک یکی از بزرگ‌ترین سوالاتی که همیشه در ذهنتان مرور می‌کنید همین جمله است. به نظرتان بهترین آموزشگاه زبان باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد تا بتواند یک سر و گردن بالاتر از سایر رقبایش قرار بگیرد و زبان‌آموزها آن را انتخاب کنند؟ به نظر می رسد که مهمترین گزینه برای یک آموزشگاه زبان خوب، اساتید آن آموزشگاه هستند.

وقتی موسسه‌ای قصد دارد که توانایی خودش را در یادگیری زبان انگلیسی نشان دهد، قطعاً بهترین اساتید و شناخته‌ شده‌ ترین اساتید زبان را برای تدریس انتخاب می‌کند؛ زیرا استاد خوب می‌تواند از یک زبان آموز صفر یا مبتدی یا کسانی که بارها تجربه ناموفق در یادگیری زبان انگلیسی داشته‌اند، یک زبان آموز حرفه‌ای که می‌تواند شبیه یک فرد بومی کشور انگلیسی زبان صحبت کند، بنویسد یا حتی از روی متون بخواند، تربیت کند.

در گام بعدی امکانات آموزشگاه زبان انگلیسی و برخورد پرسنل است که به شما کمک می‌کند تا با آرامش خاطر بیشتری در محیط حاضر شوید و زبان انگلیسی را با شوق و علاقه بیشتری دنبال کنید. با توجه به اینکه دوره یادگیری زبان طولانی است و زبان آموز امکان دارد در این مسیر پرفراز و نشیب خسته شود و نتواند تا انتهای راه یادگیری زبان انگلیسی را طی کند، انتخاب یکی از بهترین آموزشگا‌ه های زبان تهران می‌تواند یک انتخاب درست برای حفظ زبان آموز در مسیر یادگیری و به پایان رساندن دوره‌های جامع زبان باشد.

برخی از بهترین آموزشگاه های زبان انگلیسی در تهران عبارتند از:

 • موسسه زبان ایران اروپا
 • آموزشگاه زبان گاما
 • آکادمی زبان اکسیر
 • آموزشگاه زبان ملل
 • آموزشگاه زبان ایران کمبریج
 • آموزشگاه زبان نصیر
 • مرکز آموزشی زبان بیان برتر
 • کانون زبان ایران
 • آموزشگاه زبان علامه قطب راوندی
 • آموزشگاه زبان ایران آکسفورد  IELTS

در سایت راهنمای شهری محله ما، مراکز آموزشی و فرهنگی، پزشکی و درمانی، تفریحی و ورزشی، تجاری و گردشگری، مراکز عمومی و خدماتی در مناطق 22 گانه شهر تهران معرفی شده است. شما همشهریان عزیز هم اگر صاحب کسب و کاری هستید، می توانید کسب و کار خود را در وب سایت محله ما ثبت نمایید تا سایر ساکنین محله های تهران از آدرس و تلفن و موقعیت کسب و کار و خدمات شما اطلاع پیدا کنند.

بیشتر مطالعه کنید:

نویسندگی و چاپ کتاب در شهر تهران

خدمات مراکز مشاوره روانشناسی تهران

نظر

 • یاسری
  1403/03/17 در 11:49

  بخش های مختلفی در یادگیری زبان وجود دارد که به بخش های مهارت شنیدن (Listening)، مهارت خواندن (Reading)، مهارت نوشتن (Writing)، مهارت صحبت کردن (Speaking) تقسیم می شوند.

افزودن دیدگاه