منطقه 22 قطب گردشگری شهر تهران

همه ما بخوبی می دانیم که منطقه 22 به سرعت در حال رشد و پیشرفت و ساخت‌وساز می باشد. در طرح تفصیلی تهران، منطقه 22 به عنوان قطب گردشگری تهران بیان شده است. با توجه به اینکه در منطقه 22، پروژه های عظیمی مانند: دریاچه مصنوعی شهدای خلیج فارس یا دریاچه چیتگر، آبشار تهران، ایران مال یا بازار بزرگ ایران که بزرگترین مرکز خرید خاورمیانه است ، پارک آبی چیتگر یا او پارک، شهربازی هزار و یک شهر، مجموعه تجاری بام لند در شرق دریاچه، بیمارستان مغز و اعصاب پروفسور سمیعی، مجتمع تجاری اداری آرتمیس، مجتمع تجاری خلیج فارس، شهرک های مسکونی مختلف و… ساخته شده و یا در دست ساخت می باشند؛ این منطقه مکان بسیار مناسبی از نظر تفریحی و گردشگری محسوب می شود. منطقه 22 با وجود پارک ها و فضاهای سبز زیاد و نیز جهت وزش باد در تهران که اغلب از غرب به شرق است، هوای پاکیزه تر و خنک تری نسبت به سایر مناطق تهران دارد. همچنین منطقه 22 دسترسی خوب و آسانی به بزرگراه های مختلف مانند: اتوبان خرازی (همت غرب)، همدانی (حکیم غرب)، آزادگان و اتوبان تهران- کرج داشته و ترافیک کمتری نیز نسبت به دیگر مناطق تهران دارد.

سرمایه گذاری در منطقه 22

در محله های مختلف منطقه 22 زمین های ساخته نشده زیادی وجود دارد که در آن ها ساخت و ساز صورت می گیرد. با توجه به سرعت رشد ساختمان سازی در منطقه 22 و انبوه سازی ها و پروژه های بزرگی که ساخته شده و یا در حال ساخت می باشد، می توان گفت منطقه 22 از نظر سرمایه گذاری و زندگی می تواند گزینه بسیار خوبی باشد.

وجه تمایز سرمایه گذاری در املاک منطقه 22 با سایر مناطق تهران، افزایش قیمتی است که ممکن است به خاطر اتمام یا پیشرفت پروژه های تجاری، اداری، تفریحی، گردشگری، خدماتی در این منطقه رخ دهد. این افزایش قیمت، غیر از تورمی است که کل بازار مسکن را در بر می گیرد. به دلیل اینکه منطقه 22 کمربند تجاری و قطب گردشگری تهران به حساب می آید، با اتمام هر یک از پروژه های تجاری یا افتتاح بزرگراه و سهولت دسترسی به محله های مختلف این منطقه، ارزش افزوده ای به املاک آن محل اضافه می گردد.

بهترین فرصت ها جهت سرمایه گذاری در املاک منطقه 22

منطقه 22 تهران بیشترین حجم انبوه سازی و ساخت برج های بلندمرتبه را در بین دیگر مناطق تهران دارد. اساسا سرمایه گذاری در منطقه 22 ما را به یاد پیش‌خرید در این منطقه می اندازد. بخش زیادی از پروژه های در حال ساخت منطقه 22 را تعاونی مسکن ارگان ها و نهادهای دولتی تشکیل می دهند. البته بخش کمی از این پروژه های ساخت و ساز هم در دست سازنده های شخصی ساز است. بنابراین، املاک منطقه 22 یا تعاونی ساز و یا شخصی ساز هستندو به تبع آن پیش فروش های منطقه 22 نیز به دو شکل موجود هستند: پیش فروش های تعاونی ساز (دولتی) و پیش فروش های شخصی ساز (خصوصی). از نظر اطمینان، تعاونی های دولتی مطمئن اما زمان بر هستند. اما تعاونی های خصوصی سرعت پیشرفت بیشتری دارند. پس می توان گفت که خرید پیش فروش های معتبر با قیمت مناسب، یک سرمایه گذاری خوب در منطقه 22 است.

وضعیت رهن و اجاره و املاک منطقه 22

در حال حاضر پس از یک افزایش قیمت چشمگیر در حوزه مسکن، رکود بر بازار املاک حاکم شده است. این رکود تا حدی باعث متوقف کردن ساخت و ساز املاک می شود. زمانی که رکود بر بازار مسکن سایه افکنده باشد و پول کافی در دست سازندگان ملک نباشد، روند ساخت و ساز املاک کند گشته و معاملات املاک نیز با وقفه روبرو خواهند شد.

این رکود حاکم بر بازار مسکن بر خرید و فروش و رهن و اجاره املاک تاثیر می گذارد. اکنون در این شرایط، قدرت خرید مردم کاهش پیدا کرده است به دلیل اینکه قیمت مسکن افزایش داشته ولی حقوق و درآمد مردم چنین افزایشی نداشته است. از طرف دیگر، در چنین شرایطی تعیین میزان اجاره بها از قاعده و قانون خاصی پیروی نمی کند و بیشتر سلیقه ای اعمال می گردد. وقتی مبلغ اجاره بها درست نباشد، مشکلات بسیاری به خصوص برای مستاجران به وجود می آید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

  1. اکبریان

    سلام لطفا حدود قیمت رهن و اجاره در املاک منطقه 22 هم اعلام بفرمایید. ممنون