املاک منطقه 22 تهران

منطقه 22 قطب گردشگری شهر تهران

منطقه 22 جدیدترین منطقه تهران و جزء بزرگترین مناطق شهر تهران به حساب می آید. همه ما بخوبی می دانیم که منطقه 22 به سرعت در حال رشد و پیشرفت و ساخت‌وساز می باشد. در طرح تفصیلی تهران، منطقه 22 به عنوان قطب گردشگری تهران بیان شده است. آیا می دانید چرا منطقه 22 به عنوان قطب گردشگری شهر تهران نامیده شده است؟ با توجه به اینکه در منطقه 22، پروژه های عظیمی مانند: دریاچه مصنوعی شهدای خلیج فارس یا دریاچه چیتگر، آبشار تهران، ایران مال یا بازار بزرگ ایران که بزرگترین مرکز خرید خاورمیانه است ، پارک آبی چیتگر یا او پارک، شهربازی هزار و یک شهر، مجموعه تجاری بام لند در شرق دریاچه چیتگر، بیمارستان مغز و اعصاب پروفسور سمیعی، مجتمع تجاری اداری آرتمیس، مجتمع تجاری خلیج فارس، شهرک های مسکونی مختلف و … ساخته شده و یا در دست ساخت می باشند؛ این منطقه مکان بسیار مناسبی از نظر تفریحی و گردشگری محسوب می شود. منطقه 22 با وجود پارک ها و فضاهای سبز زیاد و نیز جهت وزش باد در تهران که اغلب از غرب به شرق است، هوای پاکیزه تر و خنک تری نسبت به سایر مناطق تهران دارد. همچنین منطقه 22 دسترسی خوب و آسانی به بزرگراه های مختلف مانند: اتوبان خرازی (همت غرب)، همدانی (حکیم غرب)، آزادگان و اتوبان تهران- کرج داشته و ترافیک کمتری نیز نسبت به دیگر مناطق تهران دارد.

سرمایه گذاری در منطقه 22

منطقه 22 محدوده وسیعی را در بر می گیرد که از شمال به ارتفاعات رشته کوه البرز، از جنوب به اتوبان تهران – کرج، از شرق به منطقه 5 و از غرب به وردآورد و استان البرز منتهی می شود. در محله های مختلف منطقه 22 زمین های ساخته نشده زیادی وجود دارد که در آن ها ساخت و ساز صورت می گیرد. با توجه به سرعت رشد ساختمان سازی در منطقه 22 و برج سازی ها و انبوه سازی ها و پروژه های بزرگی که ساخته شده و یا در حال ساخت می باشد، می توان گفت منطقه 22 از نظر سرمایه گذاری و زندگی می تواند گزینه بسیار خوبی باشد.

وجه تمایز سرمایه گذاری در املاک منطقه 22 با سایر مناطق تهران، افزایش قیمتی است که ممکن است به خاطر اتمام یا پیشرفت پروژه های تجاری، اداری، تفریحی، گردشگری، خدماتی در این منطقه رخ دهد. این افزایش قیمت، غیر از تورمی است که کل بازار مسکن را در بر می گیرد. به دلیل اینکه منطقه 22 کمربند تجاری و قطب گردشگری تهران به حساب می آید، با اتمام هر یک از پروژه های تجاری یا با افتتاح بزرگراه و سهولت دسترسی به محله های مختلف این منطقه، ارزش افزوده ای به املاک آن محل اضافه می گردد.

املاک منطقه 22 تهران

بهترین فرصت ها جهت سرمایه گذاری در املاک منطقه 22

منطقه 22 تهران بیشترین حجم انبوه سازی و ساخت برج های بلندمرتبه را در بین دیگر مناطق تهران دارد. اساسا سرمایه گذاری در منطقه 22 ما را به یاد پیش‌خرید در این منطقه می اندازد. بخش زیادی از پروژه های در حال ساخت منطقه 22 را تعاونی مسکن ارگان ها و نهادهای دولتی تشکیل می دهند. البته بخش کمی از این پروژه های ساخت و ساز هم در دست سازنده های شخصی ساز است. بنابراین، املاک منطقه 22 یا تعاونی ساز و یا شخصی ساز هستند و به تبع آن پیش فروش های منطقه 22 نیز به دو شکل موجود هستند: پیش فروش های تعاونی ساز (دولتی) و پیش فروش های شخصی ساز (خصوصی). از نظر اطمینان، تعاونی های دولتی مطمئن اما زمان بر هستند. اما تعاونی های خصوصی سرعت پیشرفت بیشتری دارند. پس می توان گفت که خرید پیش فروش های معتبر با قیمت مناسب، یک سرمایه گذاری خوب در منطقه 22 است.

وضعیت رهن و اجاره املاک منطقه 22

ظرف سه سال اخیر قیمت مسکن به طور باور نکردنی افزایش یافته است. همراه با افزایش بسیار زیاد در قیمت سکه و دلار، همه چیز از جمله مسکن افزایش قیمت بسیار زیادی را تجربه کرده است. ما کماکان شاهد هستیم که مسکن مهر به طور کامل آماده و تحویل مالکان نگردیده است. در حال حاضر هم پس از یک افزایش قیمت چشمگیر در حوزه مسکن، رکود بر بازار املاک حاکم شده است. این رکود تا حدی باعث متوقف کردن ساخت و ساز املاک می شود. زمانی که رکود بر بازار مسکن سایه افکنده باشد و پول کافی در دست سازندگان ملک نباشد، روند ساخت و ساز املاک کند گشته و معاملات املاک نیز با وقفه روبرو خواهند شد.

این رکود حاکم بر بازار مسکن بر خرید و فروش و رهن و اجاره املاک نیز تاثیر می گذارد. اکنون در این شرایط، قدرت خرید مردم کاهش پیدا کرده است به دلیل اینکه قیمت مسکن افزایش داشته ولی حقوق و درآمد مردم چنین افزایشی نداشته است. به عنوان نمونه واحد آپارتمانی نوسازی که در منطقه 22 در سال 96 متری 3 میلیون به فروش می رفته است، اکنون در سال 99 به متری 20 میلیون رسیده است. از طرف دیگر، در چنین شرایطی تعیین میزان اجاره بها از قاعده و قانون خاصی پیروی نمی کند و بیشتر سلیقه ای اعمال می گردد. وقتی مبلغ اجاره بها درست نباشد، مشکلات بسیاری به خصوص برای مستاجران به وجود می آید. این مطلب مشاور املاک های منطقه را هم تحت تاثیر قرار می دهد. 

وضعیت املاک منطقه 22 تهران

محله های منطقه 22 تهران

منطقه 22 جدیدترین و بزرگترین منطقه تهران است و شهرک ها و برج های مدرن و ساختمان های مرتفع بسیاری دارد. شهرک راه آهن از قدیمی ترین محله های منطقه 22 به حساب می آید. به دلیل آب و هوای خوب، به شهرک گلستان نیز معروف است. بلوار امیرکبیر اصلی ترین و مهم ترین خیابان شهرک راه آهن است. همچنین خیابان هوانیروز، بلوار هاشم زاده، بلوار کاج، بلوار گلها از خیابان های اصلی این محله هستند. همچنین محله کوهک نیز از محله های قدیمی این منطقه به شمار می رود. علاوه بر این ها، شهرک شهید باقری نیز از محله های قدمت دار منطقه 22 می باشد.

محله اطراف دریاچه چیتگر و برج های مشرف به دریاچه، به دلیل وجود دریاچه و فضای سبز، چشم انداز زیبایی دارد. اما در ایام تعطیل شلوغ و پر رفت و آمد است.

سایر محله ها و شهرک های منطقه 22 عبارتند از:

 • دهکده المپیک
 • شهرک چشمه
 • شهرک صدرا
 • زیبادشت بالا
 • زیبادشت پایین
 • شهرک امید دژبان
 • شهرک نمونه سپاه
 • شهرک شهاب
 • شهرک شهید باقری
 • شهرک صیاد شیرازی
 • شهرک آسمان
 • شهرک کوثر
 • شهرک یاس
 • شهرک ساحل
 • شهرک چیتگر (امام رضا (ع))
 • شهرک سرو آزاد (آزادشهر)
 • شهرک پیکان شهر
 • شهرک آتی شهر ( وردآورد)
 • شهرک دانشگاه صنعتی شریف (وردآورد)
 • شهرک شهید خرازی (وردآورد) و …

برای کسب اطلاعات بیشتر از مراکز پزشکی و درمانی، فرهنگی و آموزشی، خدمات عمومی، مراکز تفریحی و گردشگری ، باشگاه های ورزشی ، مجتمع های تجاری و مغازه های خدماتی در تهران و همچنین کسب و کار های اینترنتی ، حتما به وب سایت محله ما که راهنمای شهری تهران می باشد مراجعه نمایید. در وب سایت محله ما ، کسب و کارها و مراکز خدماتی بسیاری که در شهر تهران واقع شده اند،‌ برای شما عزیزان معرفی شده است. در سایت راهنمای شهری محله ما، مراکز آموزشی و فرهنگی، پزشکی و درمانی، تفریحی و ورزشی، تجاری و گردشگری، مراکز عمومی و خدماتی در مناطق 22 گانه شهر تهران معرفی شده است. شما همشهریان عزیز هم اگر صاحب کسب و کاری هستید، می توانید کسب و کار خود را در وب سایت محله ما ثبت نمایید تا سایر ساکنین محله های تهران از آدرس و تلفن و موقعیت کسب و کار و خدمات شما اطلاع پیدا کنند.

بیشتر مطالعه کنید:

افزایش فروش با دیده شدن در جستجوی اینترنتی

معروفترین مجتمع های تجاری منطقه 22

نظر

 • صارمی
  1402/12/06 در 20:33

  شهرک های منطقه ۲۲ اکثرا نوساز و قشنگ هستند. اما برای سرمایه‌گذاری باید حتما مشورت کرد

افزودن دیدگاه